FAQ - Najczęściej zadawane pytania

1. Jaki jest koszt projektu?
Cena projektu zależy od powierzchni wnętrza i zakresu prac. Wyceny dokonujemy podczas spotkania z Klientem, po poznaniu jego oczekiwań i określeniu zakresu projektu.
2. Co należy dostarczyć aby zacząć projekt aranżacji wnętrz?
Dobrze jest dostarczyć plany mieszkania lub domu, które ma być projektowane. Jeśli takich planów nie ma, to wykonujemy, własną inwentaryzację architektoniczno ? fotograficzną. Mile widziane są zdjęcia lub wizualizacje wnętrz , które mogą być inspiracją przy projektowaniu.
3. Ile razy można zlecić poprawę projektu?
Liczba poprawek jest nieograniczona, pracujemy do czasu uzyskania pełnej akceptacji i zadowolenia z projektu.
4. Czy wykonujecie nadzór nad projektem?
Kompleksowy projekt zawiera nadzór autorski nad projektem. Jest to określona liczba wizyt na budowie lub w sklepach z wyposażeniem wnętrz.
5. Czy polecacie ekipy remontowe?
Polecamy sprawdzone ekipy remontowe oraz innych fachowców takich jak stolarzy czy kamieniarzy.
6. Czy pomagacie wybrać materiały wykończeniowe?
Wybieramy wszystkie materiały wykończeniowe oraz meble i dodatki dekoracyjne. Specyfikacja materiałowa określa ilość , cenę oraz miejsce zakupu poszczególnych towarów.
7. Czy można wam zlecić pełny nadzór nad projektem i remontem?
Jak najbardziej, oprócz nadzoru autorskiego proponujemy nadzór inwestorski , który całkowicie odciąża Klienta od nadzorowania prac na budowie.
8. Czy wykonujecie projekty pojedynczych wnętrz?
Wykonujemy projekty całych domów i mieszkań, ale również projektujemy jednostkowe wnętrza takie jak łazienka, kuchnia czy salon.
9. Dlaczego warto skorzystać z usług architekta czy projektanta wnętrz?
Zaprojektowanie funkcjonalnego i estetycznego wnętrza to trudne zadanie i lepiej polecić je profesjonalistom. Zaoszczędzimy wtedy nie tylko czas ale i pieniądze. Profesjonalny projekt wnętrz pozwoli uniknąć wielu błędów i pomyłek i stworzy niepowtarzalne wnętrze.
10. Kiedy należy zgłosić się do projektanta czy architekta wnętrz?
Najlepiej zgłosić się po fachową poradę jak najwcześniej, jeszcze na etapie koncepcji architektoniczno- budowlanej. Mamy wtedy czas na przygotowanie kilku projektów koncepcyjnych, które wymagają czasu na przemyślenia, tak aby wybrać najlepszą koncepcję lub mieć jeszcze czas na jej modyfikację. Oczywiście podejmujemy się prac projektowych na każdym etapie realizacji, nigdy nie jest za późno na skorzystanie z fachowej porady projektanta wnętrz.
11. Co obejmuje projekt aranżacji wnętrz?
Każdy projekt dopasowywany jest do indywidualnych potrzeb Klienta, proponujemy wiele form współpracy. Zapraszamy do zakładki OFERTA .
12. Na czym polega nadzór autorski?
Nadzór autorski polega na kontroli realizacji prac wykonawczych w projektowanym wnętrzu, zgodnie z dokumentacją projektową. W trakcie prac wykończeniowych często powstają nowe propozycje rozwiązań lub pojawiają się jakieś nieprzewidziane problemy, które na bieżąco są wyjaśniane.
13. Gdzie odbywają się pierwsze spotkania?
Zapraszamy do naszej pracowni , która mieści się w centrum Warszawy na ul. Bielańskiej 4/82. Prosimy o wcześniejsze umówienie terminu spotkania. Możemy też się spotkać w innym dogodnym dla Klienta miejscu i czasie.
14. Co wpływa na cenę projektu?
Metraż projektowanego wnętrza czyli powierzchnia kwadratowa (m2) oraz zakres projektu, czy jest to tylko projekt koncepcyjny czy kompleksowy. Na cenę ma wpływ również styl w jakim będzie wnętrze projektowane.
15. Jak liczony jest m2 do projektu?
Koszt projektu jest liczony za metr kwadratowy podłogi.
16. Czy wykonujecie projekty elektryczne?
Tak. Projekt elektryki wchodzi w zakres projektu funkcjonalnego. Obejmuje on rozmieszczenie gniazdek, włączników światła i punktów oświetleniowych.
17. Czy można zamówić projekt "on line"?
Prowadzimy też taką formę współpracy z Klientami. Niezbędne jest tylko przesłanie rzutów architektonicznych wnętrza, które ma być projektowane oraz jego fotografii.
18. Czy Studio Ładne Wnętrze wykonuje projekty poza Warszawą?
Obszarem naszej działalności jest nie tylko Warszawa, ale całe województwo mazowieckie. Jeśli chodzi o projekty wykonywane ?on line? to nie ma żadnych ograniczeń terytorialnych.
19. Jak długo trwa praca nad projektem?
Na długość czasu pracy nad projektem wpływa kilka czynników: wielkość projektowanego wnętrza, zakres projektu, styl oraz jak szybko będą zaakceptowane przedstawiane przez nas propozycje.
20. Czy proponowane przez architekta wnętrz materiały i wyposażenie nie są zbyt drogie?
Na początku współpracy pytamy jaki budżet przeznacza Klient na aranżację wnętrza. Na tej podstawie dobieramy materiały z odpowiedniej półki cenowej i dobre jakościowo.
21. Czy zajmujecie się zmianami developerskimi?
Bardzo często wykonujemy zmiany w projektach od developera. Potrzebujemy tylko rzutów z wymiarami, planu wodno-kanalizacyjnego oraz planu elektrycznego. Musimy tez poznać oczekiwania Klienta co do zakresu zmian.
22. Czym konkretnie zajmuje się projektant wnętrz?
Projektant wnętrz zajmuje się całościową aranżacją mieszkania lub domu. Zaczyna prace od podziału przestrzeni na funkcje, może to wymagać wyburzenia istniejących ścian, ich przesunięcia lub wyznaczenia ich nowego układu. Następnie planuje rozmieszczenie wszystkich mebli i sprzętów zgodnie z zasadami ergonomii. Przygotowuje plan wodno-kanalizacyjny, plan podłóg, sufitów podwieszanych i projekt elektryczny. Kolejnym etapem jest ustalenie kolorystyki i szczegółowy dobór wszystkich mebli i dodatków, składających się na wystrój wnętrza. Jeśli chodzi o sprzęt elektroniczny i AGD to projektant wskazuje rozwiązanie (zabudowany lub wolnostojący) oraz kolorystykę. Natomiast funkcje urządzeń należy ustalać z producentem sprzętu. Projektant przygotowuje również projekty mebli na zamówienie oraz rysunki niezbędne dla wykonawców projektu.
23. Jak często należy zmieniać aranżację mieszkania?
Nie ma zasady, która określałaby co ile lat należy zmieniać aranżację mieszkania. Zależy to tylko od nas samych. Czasami następujące po sobie pory roku inspirują nas do zmian w wystroju wnętrz. Zakres zmian może być różny, często wystarczy wymiana dodatków dekoracyjnych, takich jak poduszki na kanapie lub jej obicie. Może to być również wymiana zasłon, podkładek na stole lub nowy dywan. Świetnym sposobem na szybką odmianę mieszkania są naklejki ścienne, które są łatwe w montażu. Nie wymagają one specjalnie przygotowanego podłoża, a kiedy się znudzą, łatwo je odkleić bez konieczności malowania ściany. Bardziej radykalną zmianą wnętrza, ale bez jego remontu, będzie zastosowanie tapety lub fototapety, która nada mu bardziej wyrazisty charakter.


 

KONTAKT

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

tel.: 607 77 99 02

 

 


ADRES PRACOWNI

Studio Ładne Wnętrze

ul. Bielańska 4/82

00-085 Warszawa